Visi

Knygos apžvalga: Susan Cain "Quiet"

Pats esu introvertas taigi Susan Cain “Quiet” knygos tema lyg ir užkabino. Deja jos pristatymas TED talk kažkaip neįtikino. Vienintelis dalykas, kuris užkabino, kad autorė teigė knygos rašymui sugaišusi 7 metus.

Aš skeptiškas buvau, nes net žinant tai, kad esi introvertas, vistiek reikia gyventi ekstravertiškame pasaulyje ir knygoje nesitikėjau rasti kažko naujo dėl to. Būti introvertu pavyzdžiui reiškia, kad pakankamai dažnai tau bus priekaištaujama, kad nešneki/nereiški savo minčių (mokykloje, universitete, susitikimuose, darbe ir t.t.). Bet aš pats turiu daugybę priežasčių kodėl aš ne visada reiškiu savo nuomonę, man reikia apgalvoti savo žodžius (aš negaliu suformuluoti minties prieš tai jos nesusidėliojęs galvoje), diskusijos metu išaiškėjo naujų faktų, kuriuos reikia apgalvoti, ir daug kitų priežasčių. Galbūt dėl savo elgesio kai kuriose situacijose netgi atsidursi užribyje (tarkim mokykloje).

Ir kas man patiko, kad atradau jog kai kurios mano savybės nors ir neįprastos, bet visiškai normalios man. Tarkime aš nemėgstu ir negeriu kavos. Pasirodo, tai vienas iš introvertiškumo požymių. Arba tarkime Snap 2014 festivalyje A. Aleksandravičiaus paklausė kodėl jo nuotraukos juodai-baltos ir vienas iš argumentų buvo “normalūs žmonės sapnuoja juodais-baltus sapnus”. Mano sapnai visada spalvoti.

Taigi autorė bendraudama su įvairiais mokslininkais, žmonėmis, aprašydama įvairius tyrimus, atskleidžia kaip galvoja introvertai, kodėl jie yra tokie kokie yra ir galiausiai net šiek tiek patarimų kaip elgtis su introvertais ar jais būnant. Nesinori atskleisti daugiau, nes parašyti per mažai būtų blogiau.

Amazon knygą galima gauti už 3$: http://www.amazon.com/Quiet-Power-Introverts-World-Talking/dp/0307352153

P.S. Visiškai nesusijęs dalykas. Dar viena priežastis kodėl man patinka el. knygos - jų nereikia laukti.