Dalius Daro

2010 m. spalio 25 d., pirmadienis

Python'o vadovėlis

Pastaba 2021-01-02: https://ffff.lt/py/tutorial/index.html

Dvidešimt mėnesių nuo idėjos (bent jau pagal Mercurial log’ą) ir Python’o vadovėlis išverstas.

Apie “kodėl? kam? kaip?” skaitome čia: Vertimas.

Taigi retrospektyva (geri, blogi ir kiti dalykai):

  • Idėja, kad prisidės daug žmonių ir išvers po gabaliuką nepasiteisino. Galų gale aš išverčiau didžiąją dalį vienas. Priežasčių tam gali būti daug, bet geroji to pusė, kad vertimas daugmaž išlaikys vienodą stilių. Blogoji pusė: vertimas atsirado tik po 20 mėnesių.

  • Nors versti padėjo ir ne daug, bet tikrai nemažai pakalbos sulaukiau aiškinantis kaip geriau versti vieną ar kitą terminą, taip pat sulaukiau kelių, kad ir ne viso vadovėlių peržiūrų.

  • Lietuvių kalba nedėkinga. Nors daugumą terminų lietuviškus atitikmenis žodyne ir radau, bet kartais nesuprasdavau ir pats kas išversta. Realiai žiauriai nesuprantama vieta likusi viena, bet gal čia tik man taip atrodo, kad tik viena, kai lietuviškus terminus netgi suprantu. Deja kai kurie terminai man iki verčiant buvo nežinomi ir nesu tikras, kad aš juos kada naudosiu ar teks susidurti (pvz.: “dėklo pėdsakas” - čia turbūt tas, kurį palieka sužeistas riteris, kuris sako “Ni”). Taigi galutiniu rezultatu aš net nesu tikras ar esu labai patenkintas, nes pats vadovėlis originalo kalba yra tikrai įdomus.

  • Vienu metu reikia daryti vieną projektą. Taip galima tikrai daugiau padaryti. Dabar neturiu jokio projekto ir dvi idėjas, kurias manau verta pradėti. Ir tas jausmas, kad virš galvos nekaba 100 nebaigtų, bet (tegu ir neformaliai) įsipareigotų projektų, yra fantastiškas.

  • Vertimas sunkus darbas. Vien dėl to po pilno išvertimo tekstą skaičiau po kelių mėnesių, kad pradėčiau matyti vertimo klaidas. Neseniai išverstame tekste klaidų tiesiog nesimatė.

Taigi tikiuosi, kad kažkam šis mano nedidelis darbas pravers. Ir kaip visada niekas nėra baigta ir tobula - visada galite prisidėti ir tobulinti. Arba tiesiog daryti savo.

P.S. Nesusiję: iš sandbox.lt perkėliau kai kuriuos straipsnius - kitus išmesiu dėl to, kad jie man vienam įdomus ir aktualūs. Iš sandbox.lt darysiu kažką kito - ten niekada nebuvo kažkas stabilaus :-)