Dalius Daro

2014 m. kovo 25 d., antradienis

Knygos apie fotografiją pradedantiesiems

Kažkaip nusprendžiau, kad savo žinias apie fotografiją reiktų sukonkretinti. O tai paskaitai vienur, paskaitai kitur, lyg ir žinai daugiau, bet vistiek yra kažkoks jausmas, kad kažko nežinai. Taigi amazon nusipirkau kelias populiaresnes knygas, paėmiau kai kurias nemokamas ir perskaičiau. Man buvo įdomios knygos, kurios aktualios pradedančiajam fotografui, o ne profesionalui, nes pats toks ir esu (be straipsnių skaitymo internete dar esu sudalyvavęs keliose fotografijos paskaitose).

Tony Northrup’s DSLR Book: How to Create Stunning Digital Photography

Pradedu nuo labiausiai patikusios ir, mano nuomone, geriausios. Šioje knygoje radau daugiausiai informacijos, knyga dažnai atnaujinama, jei nemėgstate skaityti galite pažiūrėti filmukus, galiausiai nė vienoje kitoje knygoje neradau kažko esminio kas nepaminėta šioje knygoje. Knyga apžvelgia tokius dalykus kaip kad kompozicija, apšvietimas, kameros valdymas, dažniausios fotografavimo problemos, portretų, vestuvių, gyvūnų, peizažų, nakties, HDR, makro ir povandeninė fotografijos. Knyga tikrai rekomenduoju - tai bus geriausi jūsų išleisti 10$ (ar kad ir kiek ji kainuos vėliau).

Netikėčiausias patarimas: nuimti apsauginį dangtelį nuo objektyvo, kad visada būtum pasiruošęs fotografuoti. Objektyvai anot autoriaus yra tikrai atsparūs. Kągi, išbandysime.

Adresas: http://www.amazon.com/Tony-Northrups-DSLR-Book-Photography-ebook/dp/B006KY2VZ2

Photo Composition Mastery! (On Target Photo Training)

Su šia knyga jaučiuosi truputi apgautas, nes tai labiau knygos skyrius negu knyga (galima įsigyti ir kitus skyrius). Geroji dalis, kad ją gavau nemokamai (nesuprantu kaip Amazon knygas pardavinėja kartais). Informacija knygoje gera, bet joje iš esmės nėra nieko, kas nepaminėta kitose knygose. Galbūt tik patarimas nešiotis su savimi užrašų knygutę ir aprašyti savo emocijas darant nuotrauką. Manau, geras patarimas.

Adresas: http://www.amazon.com/Photo-Composition-Mastery-Target-Training-ebook/dp/B007S63PS8

Insights From Beyond the Lens: Inside the Art & Craft of Landscape Photography

Šioje knygoje autorius aprašė šiek tiek apie peizažų fotografavimą. Jeigu jus tai domina, tai pirmyn. Tuo labiau, kad knyga nemokama.

Adresas: http://www.amazon.com/Insights-Beyond-Lens-Landscape-Photography-ebook/dp/B0099RFUDC/

Photography: NOW! - The Ultimate Guide to Take STUNNING Photos And Change the Way You See the World

Šitą knygą rekomenduoju nebent norite išmokti kažką apčiuopiamo greitai. Informacija teisinga, pateikta glaustai, bet jei norite daugiau ir konkrečiau, tai yra ir geresnių variantų. Šiaip įspūdį paliko gerą, kažkas kabinančio knygoje yra.

Adresas: http://www.amazon.com/Photography-Ultimate-STUNNING-Digital-Creativity-ebook/dp/B00IYTIN7Q

8 Types Of Natural Light That Will Add Drama To Your Photographs

Knyga nemokama tai tiesiog paimkite ir peržiūrėkite. Keletas įdomių patarimų rasite.

Adresas: http://www.amazon.com/Types-Natural-Light-Drama-Photographs-ebook/dp/B0089FISB6

Apibendrinimas

Manau, pasisekė, kad tarp tų kelių knygų pasitaikė viena tikrai gera, tačiau tikrai vertėjo perskaityti visas. Kai apie tuos pačius dalykus perskaitai keliose knygose, jie pasidaro aiškesni (tuo labiau, kad tie patys dalykai kartais aprašomi šiek tiek kitaip, pvz.: trečdalių taisyklė). Knygose radau daug idėjų ir bus tikrai ką išbandyti. Galų gale skirtingų autorių nuomonė apie fotografiją leidžia pažvelgti į tuos pačius dalykus kitaip.