Dalius Daro

2024 m. sausio 31 d., trečiadienis

Dviračio apsauga

Kai šįkart pavogė dviratį (prieš maždaug mėnesį) pasidarė įdomu, o ką galėčiau padaryti geriau, kad taip neatsitiktų vėl ar kad bent jau galėčiau padidinti dviračio atgavimo šansus. Iš kitos pusės norisi balanso, nes netekus dviračio neteksi ir suinvestuotų apsaugos priemonių (nors draudimas turbūt padengtų ir tai).

Apsaugos priemones galima grubiai suskirstyti į šias kategorijas: neleidžiančias paimti dviračio greitai (visokios spynos), atkreipiančios dėmesį (pvz.: aliarmai) ir padedančios surasti dviratį (visokie tracker’iai).

Dauguma spynų įveikiamos per minutę arba greičiau ir kitą kartą dviratį gali pavogti viduryje dienos, kur aplink daug žmonių (YouTube galima rasti pavyzdžių). Vėlgi geriau spyna (rekomenduojamos dvi) negu nė vienos.

Dauguma aliarmų irgi greitai neutralizuojami (jei tikrai nori pavogti dviratį) ir panašu, kad nelabai praktiškas reikalas. Bet jeigu visgi norisi Aliexpress nemažai variantų už maždaug 15 eurų.

Lieka paskutinė tracker’ių kategorija, kuri įdomesnė iš technologinės pusės. Iš komercinės pusės čia variantų yra tiek visiškai slepiamų (Sherlock GPS Tracker), tiek slepiamų dalinai (Invoxia GPS Tracker) arba neslepiamų (Boomerang GPS Tracker, AlterLock arba Knog Scout Bike Alarm and Finder). Problema su dauguma jų, kad jiems reikia pirkti mėnesinį arba metinį planą tinklui (koks jis bebūtų). Kita problema, kad daugumos jų baterija laiko iki max dviejų mėnesių.

Šiek tiek pigesnis variantas yra naudotis Apple Find My tinklu arba kitaip sakant AirTag’ais arba jų kinietiškais pakaitalais (jei norime pigiau). Privalumas, kad baterija laiko iki metų. Problemos su AirTag’ais, kad jų negali naudoti sekimui (oficialiai). Iš dalies problemą galima išspręsti išimant garsiakalbį iš AirTag’o (tą padaryti labai paprasta), bet vagis bus vistiek informuojamas, kad kažkur yra paslėptas AirTag’as. Verta paslėpti kelis AirTag’us, nes tikėtina, kad bus ieškoma tik vieno (sėkmės istorijų pasitaiko). Galima vėlgi prisipirkti priedų dviračiui, kurie leistų slėpti AirTag’us dviračio dalyse (skambutyje, atšvaite, gertuvės laikiklyje ir pan). Vienas didelis AirTag’o pliusas, kad baterija laiko iki metų.

Galiausiai lieka variantas pasidaryti kažką savo. Čia galima pasitelkti ESP8266 arba ESP32 (nebūtinai šiuos, bet šie gali veikti ir daugiau negu metus su baterija). Čia galimybės apribotos tik fantazija ir laiku. Vienas įdomesnių ir paprastesnių variantų pasirodė DNS Driverby technika išnaudojanti nemokamus Wi-Fi, ką gal net pabandysiu padaryti pats.

Gal turite dar kokių minčių kaip būtų galima saugoti dviratį?