Dalius Daro

2004 m. lapkričio 25 d., ketvirtadienis

Darbas

Pastaba 2020-09-09: ištraukiau šitą 15 metų įrašą iš web archyvo, nes visai įdomus pačiam pasirodė.

Slashdot’e guli straipsnis apie darbą. Gal pats straipsnis nėra itin įdomus, tačiau tikrai įdomūs jo komentarai. Kai pagalvoju, kad lietuviai iš esmės darboholikų tauta (kas ginčysis?), didesni darboholikai tik japonai. Pamenu, pvz. vienas draugas sakė, kad Danijoje lietuvius mėgsta: “8ta valanda vakaro, o jie dar sėdi ir dirba”. Apskritai ne kartą esu girdėjęs, kad lietuvius vertina pagal gerą darbą. Pagirtina, niekas nesako, kad jeigu jūs dirbate daug ir sąžiningai yra blogai. Bet… Bet moneta turi ir antra pusę. Jei paskaitytumėte atidžiau komentarus, tai persidirbimas anaiptol nėra gerai. Persidirbimo pasekmės gali būti įvairios: pradedant darbo rezultatais baigiant asmeniniu gyvenimu. Manau, ne vienas esate susidūręs su situacija, kai darbuotojas pagiriamas ilgiau pasėdėjęs darbe pvz. projekto galo, bet mano akimis tai yra prasto projekto darbo atlikimo ženklas. Nesutinkate?

Taigi, ko aš nemėgstu Lietuvoje: VP Market (nes verčia žmones dirbti daugiau negu jiems priklauso) ir lietuvių nesugebėjimo savęs įvertinti (čia velniškai daug nuostabių žmonių dirbančių už nieką - matyt įskaitant ir mane :) ).

Ech norisi į Danija: sako ten žmonės tik 6h per diena dirba. O mokslininkai nesugeba paaiškinti kodėl Danai patys laimingiausi žmonės pasauly (čia pagal statistiką). Va jums atsakymas: jie nepersidirba . Gal kas žinote kaip San Salvadore su darbu, nes ten irgi žmonės laimingi :-) ?

2004-11-06

Apšerkšniję mūsų žiemos, Balta balta, kur dairais, Dirbam mes ne vieną dieną, Dirbam dar ir vakarais.

Dirbam valdžiai, dirbam liaudžiai, Dirbam (kartais) darbdaviams… Bet dažnai net nesuprantam, Kad už mus JIE negyvens.

Tad GYVENKIME ne darbui, Reik labiau save mylėt, Dirbti sielai, kūnui, velniui, Kad galėtum nugalėt!!!