Dalius Daro

2013 m. sausio 1 d., antradienis

2012ų apžvalga

TL;DR: trumpa asmeninė apžvalga, ką gali reikšti būti programuotoju Lietuvoje.

2012-ieji man buvo beprotiški. Ne apie viską norisi šnekėti, taigi jei norite daugiau teks išgauti asmeniškai. Pradėkime nuo to, kad per metus laisvalaikiu padariau 3 projektus ir dar 3 projektų palaikymą (omeny turiu išbaigtus projektus, kuriuos naudoja žmonės ir galbūt net mano juos esant naudingus). Kažkada įsivaizdavau, kad būtų šaunu kas mėnesį padaryti po projektą ir žiūrėti kas iš to gausis - spėju čia arčiausiai kaip prie to esu priartėjęs. Ir štai jums keletas idėjų, kodėl verta ar neverta tai daryti:

  • vienas geras projektas, geriau negu daug vidutiniškų (ypač kai šnekame apie laisvalaikį).

  • patirtis, kurios negausite jokiais kitais būdais, nes programuotojai yra izoliuojami nuo daugybės neigiamų ir teigiamų patirčių.

  • pamatysite senus dalykus iš naujų pozicijų.

  • turėsite progų išbandyti įvairias ribas (šitas mano mėgstamiausias).

  • sužinosite, ką ir už kiek norėtumėte daryti, o ko tikrai nenorėtumėte daryti visai. Nuoširdžiai pridėjęs ranką prie širdies galiu pasakyti, kad jei nesate tinginys, neturite per daug principų, turite jaučio sveikatą, Lietuvoje programuodamas galite legaliai užsidirbti daugiau negu LR Prezidentė (turbūt sąlygų yra dar daugiau, bet esmė ta pati).

  • tam tikrose situacijose kenčia sveikata.

  • ir galiausiai turbūt liksite su daugiau klausimų negu atsakymų (tik kitokių).

Tuo pačiu galiu rekomenduoti Eric Ries knygą “The Lean Startup”. Iki tol apie Lean Startup buvau surinkęs tik pavienes detales, o šioje knygoje viskas sujungta į vieną sistemą, kuri netgi atrodo praktiška - na bet vėlgi ji daug praktiškesnė atrodo kai masteliai yra šiek tiek didesni negu aš esu iki šiol pasiekęs.

Taigi šiais metais mano planas padaryti vieną projektą. Neturiu idėjų kokį, bet tik vieną ir gerą. Galbūt žaidimą? Galbūt reiktų daryti ne vienam? Nežinau.

P.S. Jaučiuosi kaip parašęs apie nieką ir jei jaučiatės apgauti turite teisę taip jaustis, bet šito įrašo reikėjo ;-)